You are here:  / Meble tip top używane / Projektowanie biur: kolory

Projektowanie biur: kolory

Projektowanie biur: kolory
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jednym z ważniejszych elementem pracy projektanta wystroju biura jest dobór odpowiednich kolorów. Należy zwrócić uwagę na to, ze nie chodzi tutaj jedynie o kolor ścian i sufitu, ale o skomponowanie takiej palety barw, aby współgrała z wyposażeniem biura, meblami biurowymi, oświetleniem i całą przestrzenią.

W takich pomieszczeniach powinny przeważać kolory jasne i stonowane. Większe powierzchnie nie powinny tworzyć efektu ciasnoty, bez względu na to z jak wielką powierzchnią mamy do czynienia. Większe powierzchnie to, oczywiście, ściany i sufit. Tradycyjna biel zawsze się sprawdza, ale nie koniecznie musi być dominującym kolorem. Można połączyć ją z lekkim odcieniem szarości, albo innymi kolorami pastelowymi. Ważne jest, aby kolor sufitu nie był ciemniejszy od koloru ścian. Jest to złe połączenie, gdyż tworzy efekt „niskiego stropu” (wydaje nam się, że sufit jest dużo niżej).

Bardzo ważne jest, żeby projektowanie biura i malowane pomieszczenie biurowe, wiedzieć jakie będą w nim meble. Chodzi głównie o kolor i materiał, z jakiego zostały one wykonane. Do drewna należy dopasować barwy żywe i ciepłe. Lekki odcień brązu, albo zieleni idealnie skomponuje ze sobą każdy rodzaj drewna. Jeżeli mamy do czynienia z metalem, albo ze szkłem, to powinniśmy zastosować zimniejsze kolory (biel i różne odcienie szarości).

Ciekawe wpisy o nieruchomościach: