You are here:  / Meble tip top producent / Etap drugi: Wybieramy…

Etap drugi: Wybieramy…

Etap drugi: Wybieramy…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Etap drugi: Wybieramy…

Wydaje nam się, że wiemy, czego chcemy, jednak od samej wiedzy do wyboru jeszcze długa droga. Przed nami konfrontacja naszych marzeń z ceną zakupu. Niestety te najładniejsze meble są zazwyczaj najdroższe.

Planujemy wydatki – może to się wydawać dosyć dziecinne jednak jest to konieczne. Chodząc po sklepach i oglądając drogie wyposażenie, „zakochujemy się” w niektórych meblach i chcemy właśnie te. Aby uniknąć takiej sytuacji musimy zaplanować wydatki. Na kartce należy zrobić kilka rubryk.

– Ekipa remontowa – najpierw zapytaj kierownika ekipy remontowej, ile oczekuje za wykonaną pracę. Pamiętaj, że w razie wydania całej gotówki możesz zrezygnować z innych zakupów, ale ekipie remontowej musisz zapłacić.

– Sprzęt AGD – poza łóżkiem sprzęt AGD jest jednym z najważniejszych elementów mieszkania. Pralka, lodówka, kuchenka – te przedmioty muszą koniecznie znaleźć się w twoim mieszkaniu. Najlepiej, jeśli oddzielny budżet przeznaczysz na telewizor, który nie koniecznie musi mieć 50 cali. Pamiętaj, aby te sprzęty wybrać możliwie jak najlepsze. W końcu będą ci one służyły każdego dnia przez kilka kolejnych lat.

– Meble – oczywiście meble są bardzo istotne, a z nich najważniejsze jest łóżko. Najlepiej, jeśli budżet podzielisz na pomieszczenia. Meble kuchenne są zazwyczaj najdroższe, potem pokój dzienny, pokój dla dziecka i sypialnia. Każde z tych pomieszczeń powinno mieć oddzielnie planowane wydatki rozdzielone w zależności od potrzeb. Wypisz, jakie meble są konieczne i najważniejsze w każdym pomieszczeniu np.: sypialnia – łóżko, szafa; pokój dzienny – wypoczynek, komoda, telewizor, stolik; pokój dziecka – łóżko, szafa, biurko. Po wypisaniu najważniejszych sprzętów będziesz mógł się zastanowić ile przeznaczyć na każdy pokój.

– Dodatki – te planujemy na końcu. Choć ta kategoria wydaje się nieważna to w rzeczywistości znajdują się w niej istotne przedmioty takie jak oświetlenie. Jeśli planujesz, aby oświetlenie znajdowało się w suficie lub w meblach to należy o tym pomyśleć wcześniej. Do dodatków należą także obrazy, które wcale nie są takie tanie, kwiaty, kosze i inne elementy dekoracyjne.

Jeśli dobrze zaplanujesz wydatki to zakup będzie o wiele prostszy. Aby uniknąć sytuacji, kiedy idziesz do sklepu, widzisz piękną komodę, która dwukrotnie przekracza przeznaczoną sumę i zaczynasz kombinować, na której innej rzeczy mógłbyś zaoszczędzić, wchodząc do sklepu poproś sprzedawcę, aby ci pokazał komody do wyznaczonej przez ciebie ceny. Oszczędzi ci to dużo nerwów a także kłopotów.
ć!

Ciekawe wpisy o nieruchomościach: