You are here:  / Legionova Białystok / Cynkowanie galwaniczne z pasywacją

Cynkowanie galwaniczne z pasywacją

Cynkowanie galwaniczne z pasywacją
2 votes, 4.00 avg. rating (81% score)

Cynkowanie galwaniczne (5)Cynowanie, proces galwaniczny, występuje w dwóch wersjach. Nazywa się je cynowaniem kwaśnym (zapewniającym efekt połysku) oraz cynowaniem alkalicznym (zapewniającym efekt matu). Choć mogą posługiwać się nim różnorodne branże, szczególnie często robią to gałęzie przemysłu spożywczego. Dla nich cynkowanie pełni szczególną rolę.

Cynowanie, podobnie jak Cynkowanie galwaniczne, ma zdolność do przeciwdziałania korozji. Chroni przed nią bardzo skutecznie, zabezpieczając tym samym przedmiot, na którym zostanie przeprowadzone. Kąpiel stosowana w ramach tego procesu gwarantuje efekt drobnokrystalicznej warstwy. Wykazać może się ona również wysokim połyskiem, jeśli tylko zostanie zastosowane cynowanie kwaśne, bądź charakterystycznym matem, w przypadku cynowania alkalicznego.

To właśnie możliwość zapewniania różnorodnych efektów tak bardzo spopularyzowała cynowanie w branży spożywczej. Dzięki temu, że z jej pomocą uzyskuje się i wykończenie matowe, i wykończenie błyszczące, można dowolnie nią manewrować.

Ciekawe wpisy o nieruchomościach: